Přeskočit na obsah

Akcelerátor Block33 chce pomoci s digitalizací státní správy na Slovensku

Block33 GovTech

Expanzi na Slovensko ohlásil český akcelerátor aplikované digitalizace Block33. Ten se zaměřuje především na open-source technologie a projekty, které usnadňují a urychlují digitalizaci veřejné správy. S tím nyní plánuje pomoct i na Slovensku. Chce nabídnout své experty i zkušenosti v rámci výzvy ministerstva investic, regionálního rozvoje a informatizace, které finančně podpoří přechod státní správy na open-source řešení, zapojení chatbotů do komunikace s občany či projekty chytrých měst a regionů.

Akcelerátor Block33 se zabývá modernizací systémů ve veřejné správě. Zprostředkovává dialog a spolupráci mezi odborníky z technologických startupů a lidmi ze státní správy s cílem transformovat a digitalizovat veřejný sektor s využitím open-source technologií. V ČR spolupracuje například s CzechInvestem.

Nyní chce expertní znalosti a zkušenosti nabídnout také na Slovensku. A to i díky spolupráci se slovenským partnerem, společností OMNICOM, která již několik let úspěšně implementuje open-source řešení v rámci digitální transformace organizací.

Svou expanzí reaguje na nedávný krok slovenského ministerstva investic, regionálního rozvoje a informatizace (MIRRI), které vypsalo výzvu na podporu přechodu veřejné správy na bezplatná open-source řešení. „Státní správa má jen minimální zkušenosti s využíváním open-source technologií. Právě proto jsme oslovili ministerstvo s nabídkou na spolupráci. Rádi bychom nabídli expertní pomoc při přípravě žádostí pro zmíněnou výzvu,“ uvedla Ivana Hančíková, CEO Block33.

Jak samo ministerstvo ve výzvě uvedlo, zavedení open-source systémů je v konečném důsledku levnější než nákup řešení s licencí. I proto chce touto cestou povzbudit další ministerstva a slovenské úřady, aby hledaly vhodné způsoby, jak snížit výdaje na informační technologie.

Finančně plánuje slovenské ministerstvo podpořit také projekty zapojující chatboty do rychlejší a efektivnější komunikace úřadů s občany. Druhou oblastí, na kterou se pak hodlá zaměřit, je budování chytrých měst a regionů.

Více informací o akcelerátoru Block33 se dozvíte na www.block33.io

Napsat komentář