Přeskočit na obsah

Rada Středočeského kraje schválila více než 200 žádostí o kotlíkové dotace v celkové hodnotě přesahující 27 milionů korun

kotlíkové dotace kraj

Rada Středočeského kraje na dnešním zasedání schválila celkem 229 žádostí v rámci Programu „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2019 – 2023,“ a to v celkové výši přesahují 27 milionů korun. Na výměnu kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy mají jejich majitelé už méně než rok. Od 1. září 2022 totiž bude platit zákaz používání kotlů, které nesplňují minimálně 3. emisní třídu.

Lidem, kteří nestihnou výměnu kotle zrealizovat, hrozí dle Ministerstva životního prostředí finanční sankce. Výjimku mají osoby, kteří do prvního září příštího roku alespoň o dotací zažádají, v takovém případě se postihnu obávat nemusí. „Aktuálně proto připravuje vyhlášení další, v pořadí již čtvrté výzvy. Prostřednictvím dotazníkového šetření nyní zjišťujeme, jaký je mezi veřejností o zmíněný dotační program zájem. Žádosti o kotlíkové dotace by pak kraj mohl začít přijímat ve druhém čtvrtletí roku 2022,“ doplňuje náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik.

Žadatel o dotaci musí vyměnit původní kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním (maximálně 1. nebo 2. emisní třídy, ne lepší) za ekologický zdroj vytápění – kotel na biomasu (ruční nebo automatické přikládání), tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel. Již v listopadu schválila rada dalších 421 žádostí.

TZ

@RadekVyskovsky

Napsat komentář