Přeskočit na obsah

ČEPS přebírá RWE Gas Storage CZ

ČEPS energetika soustava

Nákup RWE Gas Storage CZ, s.r.o., prostřednictvím společnosti ČEPS schválila Vláda České republiky ve středu 23. 8. 2023. Spojení povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v pátek 15. 9. 2023, dokončení transakce stvrdili zástupci obou stran podpisem převodní listiny.

RWE Gas Storage CZ, s.r.o., je se šesti podzemními zásobníky plynu s celkovým provozním objemem přes 2,7 mld. m3 největším provozovatelem podzemních zásobníků plynu v České republice. Předmětem prodeje je celá firma včetně personálního obsazení, sjednaná kupní cena (hodnota vlastního kapitálu) činí 360 mil. €. Do obchodního rejstříku bude společnost zapsána jako Gas Storage CZ.

„ČEPS bude ve společnosti Gas Storage CZ vykonávat svá akcionářská práva. Naším cílem je v maximální možné míře zachovat kontinuitu všech dosavadních procesů a plynulý chod firmy. Vzhledem k tomu, že ve společnosti zůstává 250 kvalifikovaných a zkušených zaměstnanců včetně řídících pracovníků, jsem přesvědčen, že se nám tohoto cíle společně podaří úspěšně dosáhnout,“ uvedl Martin Durčák, předseda představenstva ČEPS, a.s.

TZ/Foto: ČEPS

1 komentář na “ČEPS přebírá RWE Gas Storage CZ”

  1. Pingback: ČEPS koupil provozovatele plynovodů v ČR NET4GAS | AVERIA.NEWS

Napsat komentář