Čína představila plán na posílení mobilního sektoru internetu věcí

Čína představila plán na posílení mobilního sektoru internetu věcí

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií představilo plán na urychlení rozvoje odvětví mobilního internetu věcí (IoT) v zemi, informoval čínský tisk. Cílem této iniciativy je posílit dodavatelský řetězec v tomto odvětví, podpořit inovace a zvýšit průmyslovou hodnotu.

Plán zdůrazňuje integraci mobilního internetu věcí v oblastech, jako jsou inteligentní propojená vozidla, zdravotnictví a inteligentní domácnosti. Dodává, že zejména v případě inteligentních vozidel bude mobilní internet věcí podporovat funkce, jako je sledování jízdy, autonomní řízení, sdílení informací a komplexní snímání prostředí.

Cílem je do roku 2027 posílit ekosystém mobilního internetu věcí s očekávaným počtem 3,6 miliardy koncových připojení. Čína rovněž plánuje do té doby zřídit více než pět průmyslových klastrů mobilního internetu věcí a více než 10 průmyslových demonstračních základen.

Plán se zaměřuje na čtyři klíčové úkoly: posílení základní sítě IoT, posílení inovací, podporu integrace inteligentních technologií a vytvoření podpůrného prostředí pro růst. Kromě toho se ministerstvo snaží urychlit integraci mobilního internetu věcí s klíčovými průmyslovými odvětvími a napomoci tak digitální transformaci a industrializaci.

V červenci 2023 měla Čína celkem 2,55 miliardy mobilních připojení k internetu věcí, což představuje 59 % všech mobilních koncových připojení v zemi.

Podle nedávné zprávy společnosti IoT Analytics vygeneroval celosvětový trh s mobilním připojením k internetu věcí v roce 2023 příjmy ve výši 15 miliard USD z celkového počtu 3,6 miliardy mobilních připojení k internetu věcí.

Podle zprávy konsolidovaný trh zaznamenal, že pět největších provozovatelů mobilních sítí IoT spravuje 83 % všech globálních mobilních připojení IoT a pět největších podle příjmů získalo 64 % kombinovaných příjmů.

Společnost China Mobile se v roce 2023 podílela 46 % na celosvětových mobilních připojeních k internetu věcí a 20 % na celosvětových příjmech z mobilního připojení k internetu věcí. Mobilní připojení k internetu věcí společnosti China Mobile vzrostla meziročně o 20 % hlavně díky její strategii komplexních řešení, která přesunula zaměření z čisté konektivity na komplexní řešení, uvedla IoT Analytics.

Společnost China Telecom se v loňském roce podílela 15 % na celosvětových mobilních připojeních k internetu věcí a 7 % na celosvětových příjmech z mobilního připojení k internetu věcí. Podle výzkumné společnosti China Telecom se mobilní připojení k internetu věcí meziročně zvýšilo o 28 % díky zaměření na řešení pro správu měst.

Společnost China Unicom se na celosvětových mobilních připojeních k internetu věcí podílela 14 % a na celosvětových příjmech z mobilního připojení k internetu věcí 10 %. Mobilní připojení k IoT tohoto operátora vzrostlo oproti předchozímu roku o 28 % díky zavádění vysokorychlostních technologií 4G a 5G.

Zdroj: rcrwireless.com

#EVENT #KONFERENCE

16Led2025

Konference Chemická legislativa 2025

Od 8:00 Do 15:00

Rosmarin Business Centrum, konferenční sál 1. patro

Zobrazit více...