Přeskočit na obsah

Detmold je první německé město, které používá Consul

CONSUL software

Město Detmold je první německou veřejnou službou, která implementuje Consul, webovou platformu s otevřeným zdrojovým kódem pro účast občanů původně vyvinutou městem Madrid (Španělsko). Detmold v Severním Porýní-Vestfálsku používá softwarová řešení s otevřeným zdrojovým kódem „všude, kde je to technicky rozumné a proveditelné“, uvedl správce webových stránek Carsten Kettner pro OSOR.

Kettner začal testovat Consul začátkem tohoto roku, povzbuzený jeho snadnou instalací. Od té doby přispěl zpět do projektu několika návrhy na zlepšení dokumentace a rozvržení. „Stejně jako u většiny projektů s otevřeným zdrojovým kódem existují vždy možnosti, jak zlepšit dokumentaci,“ uvedl. “Ale [nepotřebovali jsme] žádné opravy chyb, což je známkou kvality Consul kódu.”

Mezi další komponenty s otevřeným zdrojovým kódem používané městem Detmold patří systém správy obsahu Typo3.

Občanská účast
Začátkem června zahájil Detmold svou první veřejnou konzultaci online a požádal občany, aby se zapojili do plánu revize jedné z hlavních ulic v centru města. Město od té doby přidalo konzultaci o své digitální agendě a brzy zahájí další dvě: jednu o územním plánování a druhou o cílech OSN v oblasti udržitelného rozvoje.

Nástroj občanské participace Consul byl původně vyvinut městem Madrid v roce 2015. Řešení založené na Ruby on Rails je nyní používáno v přibližně 35 zemích, podle webových stránek Consul.

1 komentář na “Detmold je první německé město, které používá Consul”

  1. Pingback: Detmold je první německé město, které používá Consul | Open source ve veřejné správě

Napsat komentář