Přeskočit na obsah

EK spustila portál WiFi4EU

WiFi4EU

Registrace pro financování bezplatných bezdrátových internetových hotspotů ve veřejných prostorách z prostředků EU v programu WiFi4EU byla oficiálně zahájena. V první výzvě (květen 2018) mohou registrované obce požádat o jednu z 1000 poukázek WiFi4EU první série. Každá bude na 15000 EUR.

Program WiFi4EU nabízí obcím poukázky v hodnotě 15000 EUR na zřízení wi-fi hotspotů ve veřejných prostorách, např. knihovnách, muzeích, veřejných parcích či na náměstích. Cílem iniciativy WiFi4EU je poskytnout „do roku 2020 každé evropské vesnici a městu bezplatné bezdrátové připojení k internetu v okolí hlavních center veřejného života“.

Obce mohou použít poukázky WiFi4EU na nákup a instalaci wifi zařízení (bezdrátových přístupových bodů) v centrech místního veřejného života, která si zvolí. Náklady na údržbu sítí ponesou obce.

Sítě financované z programu WiFi4EU budou zdarma, bez reklam a nebudou sloužit ke sběru osobních údajů. Finanční prostředky získají pouze sítě, které nebudou zdvojovat stávající bezplatné soukromé nebo veřejné nabídky podobné kvality v tomtéž veřejném prostoru.

Do roku 2020 bude k dispozici z rozpočtu EU 120 milionů EUR na financování zařízení pro bezplatné veřejné wifi služby až v 8 000 obcí ve všech členských státech a také v Norsku a na Islandu.

Seznam subjektů v ČR způsobilých žádat o prostředky z rozpočtu projektu WiFi4EU najdete ZDE.

V době publikování tohoto článku bylo v programu zaregistrováno již 7472 obcí.

2 komentáře na “EK spustila portál WiFi4EU”

  1. Pingback: EU: WiFi do každé obce | NETGURU NETWORK NEWS

  2. Pingback: EU program WiFi4EU byl zahájen | B2B NETWORK NEWS

Napsat komentář