Přeskočit na obsah

Ministerstvo spravedlnosti bude mít prvního „robotického zaměstnance“

Ministerstvo spravedlnosti robot

Ministerstvo spravedlnosti hledá možnosti, jak co nejrychlejším a nejjednodušším způsobem eliminovat velké množství rutinních úkolů, které je možné provádět digitálně. Díky tomu se pak zaměstnanci budou moci věnovat činnostem vyžadujícím vyšší odbornost. Velký krok k další elektronizaci agend ve své působnosti učinilo Ministerstvo spravedlnosti počátkem května.

Ve spolupráci s firmou StringData se nyní povedlo úspěšně otestovat nástroj, který umí rutinní úkoly převzít bez velkých investic do změny zavedených systémů a výrazně tak práci zefektivnit. „Otestování prvního „robotického zaměstnance” bylo úspěšné, proto nyní hledáme způsoby, jak tento nástroj využít pro další zefektivnění naší práce,” říká náměstek sekce provozní a právní Ministerstva spravedlnosti Zbyněk Spousta.

Testovací provoz byl spuštěn na agendě Vyhodnocení splnění oznamovací povinnosti veřejných funkcionářů podle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů a nový „robotický zaměstnanec” resortu spravedlnosti během několika hodin úspěšně zpracoval administrativu, kterou by jinak muselo vykonávat několik lidí po několik dní.

Zdroj: justice.cz

2 komentáře na “Ministerstvo spravedlnosti bude mít prvního „robotického zaměstnance“”

  1. Pingback: Ministerstvo spravedlnosti bude mít prvního „robotického zaměstnance“ | AVERIA.NEWS

  2. Pingback: Ministerstvo spustilo nový Portál justice | AVERIA.NEWS

Napsat komentář