Přeskočit na obsah

Olomouc zprovoznila interní aplikaci, která zlepší komunikaci s městskými částmi

Olomouc náměstí

Rychlejší řešení požadavků a podnětů komisí městských částí i digitalizaci jejich zápisů umožňuje nová interní aplikace, kterou na začátku letošního roku zprovoznila radnice v Olomouci. Aplikace vznikla jako jednotný nástroj pro vnitřní komunikaci všech 27 komisí městských částí, magistrátu i jeho městských společností. V budoucnu by mohla být přístupná i veřejnosti, sdělila mluvčí radnice Radka Štědrá.

Komise městských částí fungují jako hlavní pojítko mezi samosprávou a obyvateli. Na základě připomínek obyvatel předkládají radním a magistrátu podněty.

„Hlavním důvodem, proč jsme se pustili do digitalizace a systematizace zápisů komisí městských částí, je snaha zefektivnit a zrychlit jejich komunikaci s příslušnými odbory magistrátu. Jejich lepší spolupráce, efektivnější a operativnější řešení požadavků, zpětná vazba – to vše se v konečném důsledku projeví ve službě, kterou komise městských částí a úředníci města pro občany vykonávají,“ uvedl radní Miloslav Tichý (ANO), který je autorem aplikace.

Aplikace umožňuje vkládat zápisy, evidovat požadavky, stav jejich řešení a generovat docházku členů komisí městských částí. K podnětům komisí lze přikládat i dokumenty a fotografie. „Předsedové všech komisí už dlouho volali po zpřehlednění jednotlivých požadavků ze zápisů i stavu jejich plnění, a to vše nová aplikace poskytuje,“ uvedl předseda komise městské části Řepčín Václav Kryl.

Podle předsedy komise městské části Tabulový vrch Josefa Kaštila on-line aplikace přináší větší jistotu, že se žádostmi komise bude někdo zabývat bez zbytečné prodlevy. „Díky ní je také mnohem snadnější ihned pozorovat stav projednávané záležitosti a její výsledek,“ řekl Kaštil.

Aplikace by výhledově mohla být přístupná i veřejnosti. „Do budoucna bychom rádi systém rozšířili o diskuzní fórum, propojili jej s aplikací hlášení závad a navázali na projekt estetizace veřejných prostranství,“ dodal Tichý.

Zdroj: allnews.cz

Napsat komentář