Přeskočit na obsah

Praha a její organizace v rámci akce Milostivé léto nabídnou tisícům dlužníků možnost dostat se z exekucí

Milostivé léto dluhy

Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu. Akce začíná už 28. října 2021 a Praha kvůli tomu zavádí i bezplatnou infolinku.

Milostivé léto má pomoci lidem dostat se z exekucí nejen vůči státu, ale i krajům a obcím. Týká se to tedy i Magistrátu hl. m. Prahy i městských částí a městských organizací.

Dlužníkům stačí zaplatit pouze jistinu dluhu, tedy původní nezaplacenou částku, a poplatek exekutorovi. Naopak už není nutné hradit veškeré sankce, úroky z prodlení, penále a další náklady, které se nastřádaly k dluhu a z několika stokorun se mohly vyšplhat až na desítky tisíc korun. Ty budou v rámci Milostivého léta odpuštěny, takže se výsledný dluh výrazně sníží.

V případě Prahy a jeho organizací se dluh nejčastěji týká různých neuhrazených poplatků, nedoplatků za odvoz odpadu, pokut z jízd načerno nebo třeba dluhů vůči dodavateli energií či za nájem v obecním bytě.

Rada hlavního města také vyzývá městské části a jejich společnosti, aby se k Milostivému létu přidaly a informovaly každého jednotlivého dlužníka o možnosti oddlužení.

Celá akce bude spuštěna už ve čtvrtek 28. října 2021, skončit má 28. ledna 2022. Magistrát také kvůli poskytování podrobností pro veřejnost spouští bezplatnou linku 800 100 000 a společně s organizací Člověk v tísni vydal informační leták. Bližší informace jsou také k dispozici na webu: https://nedluzimstatu.cz/milostive-leto/

TZ

@RadekVyskovsky

Napsat komentář