Přeskočit na obsah

Zlínský kraj chce zvýšit zabezpečení informačních systémů

Zlínský kraj

Zlínský kraj usiluje o zvýšení kybernetické bezpečnosti informačních systémů krajského úřadu, vybraných krajských příspěvkových organizací a krajské zdravotnické záchranné služby. Předpokládané náklady přesahují 186 milionů korun. Většinu potřebných peněz, až 85 procent, chce hejtmanství získat prostřednictvím dotací z evropského Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), sdělil Jan Vandík z kanceláře hejtmana.

Vyhlášení dotačních výzev zaměřených na kybernetickou bezpečnost a elektronické zdravotnictví se předpokládá v polovině roku. „V poslední době krajský úřad Zlínského kraje i krajské příspěvkové organizace čím dál častěji čelí kyberútokům, proto nelze kybernetickou bezpečnost podceňovat. Je potřeba ji vnímat více jako proces než jen jako aktuální stav, a proto se musíme v této oblasti neustále posouvat za pomoci využití co nejvíce zdrojů. Pokud se nám podaří dotace získat, budou následně zpracovány příslušné investiční záměry,“ uvedl krajský radní Jiří Jaroš (Piráti).

Hejtmanství plánuje zvýšení kybernetické bezpečnosti informačních technologií Zlínského kraje i vybraných organizací, které zřizuje. Před kybernetickými útoky chce lépe ochránit také infrastrukturu a informační systémy Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a modernizovat technologie jejího nového zdravotnického operačního střediska.

Zdroj: ČTK/allnews.cz

Napsat komentář