Přeskočit na obsah

Brno rozdá podnikatelům další peníze na prototypy

Prototypuj a ověřuj 2. Výzva

Celkem šest milionů korun rozdává město Brno společně s inovační agenturou JIC malým a středním firmám na výrobu a otestování prototypů inovativních produktů prostřednictvím dvou výzev programu Prototypuj a ověřuj. Právě dnes startuje druhá výzva. Mezi podnikatele se rozdělí zbývajících 2,5 milionu korun. O grant se mohou firmy přihlásit na webové stránce JIC až do 25. října.

Do programu se mohou hlásit nejen firmy se sídlem nebo provozovnou v Jihomoravském kraji s maximálním obratem 10 milionů korun, ale také fyzické osoby, které mají v případě udělení podpory povinnost založit v regionu společnost.

Úspěšný žadatel získá od města 70 procent celkových nákladů projektu, zbývajících 30 procent si příjemce hradí sám.

„Toto je druhá výzva letošního roku. V té první jsme podpořili celkem 4 firmy celkovou částkou 2,7 milionu korun. Kromě finanční podpory budou mít úspěšné firmy k dispozici i naše konzultanty. Pomůžou jim lépe uchopit byznysovou stránku projektu,“ upřesňuje podmínky manažerka programu Zuzana Hadašová z inovační agentury JIC. Kromě žádosti musí žadatel natočit minutové video, v němž svůj produkt představí. V dalším kole pak bude mít za úkol svůj projekt odprezentovat porotě složené ze zkušených podnikatelů a konzultantů.

V první výzvě se z celkem 51 přihlášených projektů do finálového kola dostalo 14. Finanční podporu získaly čtyři z nich – Sportbalance s projektem zdravotnického prostředku na zlepšení operací v rameni, firma Labdeers, která vyvíjí přístroj na analýzu rostlinných semen, PlasmaSolve a její uživatelsky přívětivý výpočetní software MatSight pro materiálové inženýry vyvíjející nanokompozitní materiály a firma Cactux se speciálním manipulátorem pro počítačovou tomografii.

Napsat komentář