Budovu v Jindřišské v centru Prahy prodá pošta obálkovou metodou

Česká pošta doprava

Státní Česká pošta (ČP) změnila postup při prodeji historické budovy v Jindřišské ulici v Praze. Místo původně plánované elektronické aukce zvolí obálkovou metodou. Pražský magistrát, který má o budovu zájem, bude moci nejvyšší nabídku dorovnat. Česká pošta prodej obálkovou metodou potvrdila.

O způsobu prodeje dvou budov v centru hlavního města jednal radní Zábranský s pověřeným generálním ředitelem pošty Miroslavem Štěpánem.

Dohodu na způsobu prodeje obou poboček potvrdil i mluvčí pošty Matyáš Vitík. Budovy v Jindřišské a Moravské ulici jsou podle jeho vyjádření z pohledu veřejného zájmu a svým významem natolik specifické, že k jejich prodeji bude použita obálková metoda, při které bude moci přihodit jakýkoliv zájemce. Pokud bude mít magistrát zájem, bude moci nejvyšší nabídku dorovnat.

Od ministerstva vnitra, pod které spadá, dostala pošta souhlas k prodeji centrální pobočky v Jindřišské ulici formou e-aukce. Prodej je součástí úsporných opatření, které státní podnik přijímá kvůli prohlubující se ztrátě. Odhadní cena je podle dřívějších informací přes jednu miliardu korun.

Zájem pražského magistrátu zúčastnit se případných aukcí České pošty na prodej centrální pobočky a dalších nemovitostí schválili pražští zastupitelé koncem června. Město tehdy uvedlo, že by preferovalo přímý odkup nemovitostí, o kterém s vedením pošty jedná.

Rozsáhlá novorenesanční budova byla postavena v letech 1871 až 1874 a následně rozšiřována. V roce 1998 byla prohlášena za kulturní památku. Pošta v ní nabízí široký okruh služeb, v bočním traktu s vchodem z ulice Politických vězňů sídlí ředitelství České pošty. Zajímavostí je 1780 poštovních přihrádek, které se v budově nacházejí. Některé z nich mají původní podobu, některé jsou moderní. Česká pošta v budově sídlí od roku 1873.

Česká pošta loni vykázala ztrátu 1,73 miliardy korun, letos to měly být až čtyři miliardy korun, proto musela sáhnout k úsporným opatřením. Ke konci června uzavřela 300 z celkového počtu 3200 poboček.

TZ

#EVENT #KONFERENCE

17Zář2024

NO-DIG 2024

Hotel Palcát a LH Hotel Dvořák, Tábor

Zobrazit více...