Dopravní podnik spustil v tunelu metra A mezi Dejvickou a Bořislavkou reklamní obrazovky

DPP instalace LMS

Pražský dopravní podnik (DPP) po asi měsíčním testování začal mezi stanicemi metra A Dejvická a Bořislavka provozovat přímo v tunelu nové reklamní LED obrazovky. Provozovatelem je společnost European Digital Industries (EUDI), která zvítězila ve výběrovém řízení. DPP chce za pronájem ploch ve vybraných 36 tunelech metra získat ročně až 20 milionů korun. První sdělení začne nový poutač promítat v tomto týdnu. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková. Obdobný systém reklamy funguje například v Barceloně, Madridu, Římě, Curychu nebo Rotterdamu.

„Je to další z projektů, kterými se snažíme zvyšovat výnosy z pronájmu majetku DPP. Zelenou tento projekt dostal za předpokladu splnění mnoha podmínek. Za žádných okolností nesmí negativně ovlivňovat provoz metra, interferovat se stávajícími technologickými zařízeními a komunikačními systémy, musí splňovat všechny bezpečnostní a protipožární normy,“ uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski.

Systém funguje na principu animace. Jednotlivé obrazovky staticky zobrazují vždy jen jednu část sdělení, respektive obrazu, který při jízdě soupravy za určité rychlosti a setrvačnosti lidského oka vytváří dojem plynulého obrazu nebo videa. Reklamu tvoří 386 LED panelů rovnoměrně sestavených v řadě dlouhé 200 metrů. Minimální rychlost projíždějící vlakové soupravy musí být 60 kilometrů v hodině. Pokud by byla nižší, animace se nespustí.

Prvním sdělení, které začne tento týden panel vysílat, bude v pátek vizuální připomínka událostí 17. listopadu 1989, na které podnik spolupracoval s Pamětí národa. Následně od 1. prosince 2023 se začnou na obrazovkách zobrazovat první reklamní kampaně.

Nový reklamně-informační systém je zatím jenom na lince A. DPP má vytipováno 36 tunelů, které splňují technické parametry, jako míra zakřivení, stoupání či klesání, pro další instalace. Zda se v tunelech objeví, bude ale záležet na vysoutěženém provozovateli. V příštím roce by se ale mohly obrazovky objevit v tunelech na lince A mezi Náměstím Míru a Můstkem a na lince B mezi Smíchovským nádražím a Národní třídou a Náměstím Republiky a Invalidovnou.

TZ

Foto: DPP

#EVENT #KONFERENCE

17Zář2024

NO-DIG 2024

Hotel Palcát a LH Hotel Dvořák, Tábor

Zobrazit více...