Liberecký kraj opět nakoupí energie přes dynamický nákupní systém

Liberecký kraj

Dodávky silové elektřiny a plynu bude kraj pro příští rok zajišťovat opět přes dynamický nákupní systém. Znamená to hromadný nákup energií pro příspěvkové organizace, školy či nemocnice.

„Zodpovědností kraje je postarat se o veřejné služby, které zajišťuje. V loňském roce jsme nastavili rozpočet kraje tak, abychom je nemuseli omezovat. Na příští rok opět volíme cestu nákupu energií a plynu přes dynamický nákupní systém,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Nákup přes dynamický nákupní systém je flexibilní, protože nám umožňuje podle zákona o zadávaní veřejných zakázek reagovat pružněji a rychleji. Je to mnohem operativnější, než tomu je například v otevřeném výběrovém řízení, kde proces trvá někdy i několik měsíců,“ dodal Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Přehled aktuálně nakupovaných energií přes dynamický nákupní systém (vyhlášení veřejné zakázky):

Sdružené dodávky elektřiny pro 19 příspěvkových organizací. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky k okamžiku zahájení zadávacího řízení za dodávku 1 MWh silové elektřiny je 4.000 korun bez DPH. Celkový poptávaný objem činí 11.131 MWh. K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.

Dodávka silové elektřiny pro Krajskou nemocnici Liberec, a. s. včetně zdravotnických zařízení v Turnově a Frýdlantu. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky k okamžiku zahájení zadávacího řízení za dodávku 1 MWh silové elektřiny je 4.000 korun bez DPH. Celkový poptávaný objem činí 9.178 MWh. K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.

Nákup elektrické energie v nízkém napětí pro 698 odběrových míst v regionu. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky k okamžiku zahájení zadávacího řízení za dodávku 1 MWh silové elektřiny je 4.000 korun bez DPH. Celkový poptávaný objem činí 14.780 MWh. K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.

Zemní plyn pro 32 odběrných míst sedmadvaceti velkoodběratelů. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky k okamžiku zahájení zadávacího řízení za dodávku 1 MWh zemního plynu je 1.400 korun bez DPH. Celkový poptávaný objem činí 62.303 MWh. K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s., innogy Energie, s.r.o., Pražská plynárenská, a.s. a CONTE spol. s r.o.

Zemní plyn pro 234 odběrných míst je poptáván ve 2 tendrech na rok 2024 a rok 2025. Předpokládaná hodnota obou veřejných zakázek k okamžiku zahájení zadávacího řízení za dodávku 1 MWh zemního plynu je 1.500 korun bez DPH. Celkový poptávaný objem činí 31.126 MWh za rok. K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s., innogy Energie, s.r.o., Pražská plynárenská, a.s. a CONTE spol. s r.o.

TZ

#EVENT #KONFERENCE

17Zář2024

NO-DIG 2024

Hotel Palcát a LH Hotel Dvořák, Tábor

Zobrazit více...