MMR vybaví stavební úřady IT technikou v hodnotě 252 milionů korun

2. výzva – Zavedení nového stavebního zákona do praxe „IT vybavení pro stavební úřady“

Na pořízení IT vybavení půjde více než 208 milionů korun z Národního plánu obnovy a přes 43 milionů korun ze státního rozpočtu. Obce si z poskytnutých dotačních prostředků pořídí vybavení z centrální veřejné zakázky, kterou vysoutěží Ministerstvo financí ve spolupráci s MMR.

Pořízené IT vybavení bude pro všechny obce standardizované. V případě jedné sady jde o výkonný notebook, klávesnici, myš, dokovací stanici a dva monitory s úhlopříčkou 32. Poskytnuté finance pokryjí 100 % nákladů.

Detaily výzvy obce získají v dopisech, které Ministerstvo pro místní rozvoj rozešle stavebním úřadům v několika vlnách prostřednictvím datových schránek od pondělí 15. ledna. MMR v nich mimo jiné uvede, na jaký rozsah IT vybavení mají jednotlivé úřady nárok. Přílohy dopisů obsahují přihlašovací formuláře a zmocnění, na jejichž základě MMR a Centrum pro regionální rozvoj žádosti zpracuje.

Stavební úřady mohou vyplněné přihlašovací formuláře zasílat prostřednictvím datových schránek do 29. února 2024. Text výzvy je k dispozici na webových stránkách MMR.

TZ

#EVENT #KONFERENCE

17Zář2024

NO-DIG 2024

Hotel Palcát a LH Hotel Dvořák, Tábor

Zobrazit více...