Poslední úsek dálnice D11 bude hotový v roce 2027

dálnice D11

„Dokončení dvou zbývajících úseků dálnice D11 je klíčovou dopravní stavbou na území Královéhradeckého kraje. Dobrou zprávou z dnešního společného česko-polského jednání je potvrzení termínů dostavby těchto úseků. Ředitel ŘSD Marek Novotný i ministr dopravy Martin Kupka shodně uvedli, že dostavba obou zbývajících úseků je prioritou a že platí termíny dokončení pro úsek Trutnov–Královec v roce 2026 a pro úsek Jaroměř–Trutnov rok 2027. Zároveň mě těší, že z úst ministra Kupky zaznělo, že po dřívějším zprovoznění S3 (oproti dostavbě D11), bude polská strana v tranzitní nákladní dopravě na silnici I/16 ze státní hranice na Trutnov respektovat tonážní omezení na 9 tun a délkové 10 metrů,“ uvedl hejtman Martin Červíček, který setkání ministrů obou zemí inicioval.

Královéhradecký kraj aktuálně se starosty obcí na trase silnice I/16 řeší možnosti, jak co nejefektivněji omezit průjezd těžké nákladní dopravy, který by mohl zintenzivnit po zprovoznění polské silnice S3 v roce 2024. V současnosti na trase platí omezení, kdy na silnici I/16 nemohou bez povolení vozidla těžší 9 tun.

Podle českého ministra dopravy bude třeba nejtěžší vozidla na silnici ve směru do Čech omezit. Stát se podle něj bude snažit zajistit v obcích větší bezpečnost dopravy po dobu, než bude hotová D11.

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz

#EVENT #KONFERENCE

20Čvn2024

Obec řádným hospodářem 2024

Od 9:00 Do 17:00

Kongresové centrum Praha, sál "Klub H"

Zobrazit více...