Přeskočit na obsah

Díky nové službě lze v centru Prahy parkovat už od 14,50 Kč za hodinu

parkingcard cz

Společnost Parkingcard CZ s.r.o. po uzavřeném testování spustila parkovací aplikaci Parkingcard.cz. Ta umožňuje parkovat v Praze za rekordně nízkou hodinovou sazbu nedosahující ani 15 korun, a to po celých 24 hodin. Aplikace Parkingcard.cz zahajuje svůj provoz na Praze 1, 2 a 3, a při úspěšném fungování bude rozšířena i do dalších částí metropole.

Aplikaci umožňuje takto nízký tarif sdílení přenosných oprávnění na modré zóny. „Věříme, že naši službu ocení jak mimopražští řidiči, tak i rezidenti z jiných městských částí metropole,“ říká Petr Hrebák, majitel společnosti Parkingcard CZ, s.r.o., která službu provozuje.

„Naším záměrem není komplikovat již tak dost náročnou parkovací situaci v Praze. Naopak chceme zjednodušit proces parkování s možnostmi, které jsou k dispozici. V našem systému se nachází jednotky přenosných parkovacích oprávnění, která již byla vydaná jednotlivými městskými částmi. Umožňujeme tedy společnostem, aby svá přenosná parkovací oprávnění v čase, kdy je nevyužívají, nabídli řidičům, kteří je potřebují,“ shrnuje základní myšlenku své služby a dodává: „Vzhledem k aktuální omezené kapacitě doporučujeme rezervovat si parkovací oprávnění skrze naši aplikaci předem, pokud vím, že mám cestu do centra Prahy a budu v něm potřebovat parkovat delší dobu.“

Narozdíl od městských automatů, u nichž se pohybuje cena za parkovací hodinu od 40 do 80 Kč a které nabízejí možnost parkovat jen v jedné ulici a to maximálně dvě hodiny, se službou Parkingcard.cz se řidič dostane na částku 14,50 Kč/h s možností parkovat 24 hodin. Žádná jiná služba v tuto chvíli takto výhodné podmínky neposkytuje. Zároveň může parkovat na celé zóně stejně jako majitelé residenčního parkovacího oprávnění.

Řidičům služba nabízí dva tarify na 24 hodin, a to dopolední a odpolední. První začíná v 10:00 a končí v 10:00 druhý den, druhá odpolední pak odpovídá časovému intervalu od 15:00 do 15:00 druhý den. Za oba tarify řidiči zaplatí shodně 349,- Kč / 24 h.

Napsat komentář