Přeskočit na obsah

V ČR vznikl web propojující firmy a instituce s redakcemi

Toxin tiskové zprávy

Cílem nového Portálu tiskových zpráv je nabídnout novinářům a vydavatelům rychlý přístup k aktuálním informacím ze státních institucí, úřadů, orgánů místních samospráv, vzdělávacích institucí i soukromých firem. Za portálem stojí firma Toxin, která se zabývá monitoringem médií.

„Denně získáváme za účelem monitoringu data z tisíců webů. Proto jsme se rozhodli spustit unikátní službu, v jejímž rámci novinářům zpřístupňujeme v reálném čase tiskové zprávy například z veřejných institucí nebo orgánů státní správy,“ vysvětluje jednatel firmy Toxin Ladislav Procházka. „Pro novináře je přístup do portálu bezplatný,“ dodává.

Kromě automaticky shromažďovaných tiskových zpráv z veřejných zdrojů obsahuje portál i články nebo analýzy od soukromých firem. Jedná se tak o tuzemskou alternativu zahraničních webů PR Newswire nebo Businesswire, na které firmy vyvěšují své tiskové zprávy.

Registrovaní uživatelé mají možnost si jednotlivé tiskové zprávy a články filtrovat podle klíčových slov, oborů nebo geografické lokality. Na Toxin extreme monitoring logozákladě zvolených kritérií si také mohou nastavit okamžitá upozornění na nové zprávy z oblasti, která je zajímá. „Někteří tiskoví mluvčí jsou zvyklí rozesílat tiskové zprávy plošně na stovky e-mailových adres, čímž novináře zahlcují nerelevantními informacemi. V portálu tiskových zpráv si proto redaktoři mohou nastavit sledování jen vybraných oblastí a všechny potřebné informace mají na jednom místě,“ vysvětluje analytička firmy Toxin Monika Křivánková.

Do portálu si mohou zřídit přístup také pracovníci marketingových a PR agentur. „Zejména novým firmám trvá, než prorazí do mediálního prostoru. Díky portálu o sobě mohou dát vědět rychleji a k novinářům se zase dostanou informace o zajímavých nových projektech či službách,“ uzavírá Procházka.

Noví uživatelé se mohou registrovat na adrese https://tiskovky.allnews.cz/.

Napsat komentář